радуга

Бегущая строка

"Географія - весь світ у твоїх руках!"

Географія материків та океанів


Географічне положення Північної Америки


Історія дослідження Північної Америки

Географічне положення Південної Америки

Дослідження та освоєння Південної Америки

Корисні копалини Південної Америки


Внутрішні води Південної Америки

Клімат Південної Америки

7 клас ( Географія материків та океанів)
Подорож по материках Землі                      Екваторіальний кліматичний пояс    
Обертання Землі навколо Сонця               Тропічні кліматичні пояси
Тектоніка плит                                               Субтропіки
Зона екваторіальних лісів                            Зона помірного поясу                  Савана
Африка
Давід Лівінгстон
АФРИКА - Великолепие и красота могучего континента
Самая длинная река в Африке Нил
Чудеса природы. Зимбабве. Замбия. Водопад Виктория.
Всемирное наследие Юнеско.Национальный парк Серенгети,Танзания.
Tanzania: Ngorongoro and Lake Manyara in Tanzania
Гранд Сафари, Кения, Масай Мара
Мир Приключений - В окружении буйволов. Нац. парк Хванге. Отдых в Зимбабве. Hwange. Zimbabwe.


Ель-Ніньо

Пожежі, повені, посухи, урагани і смерчі - все дружно звалилося на нашу Землю в 1997 році. Пожежі перетворили на попіл тропічні ліси Індонезії, потім забушевалі на просторах Австралії. Вони дійшли до передмістя Мельбурна. Попіл долетів до Нової Зеландії - за 2000 кілометрів. Смерчі проносяться там, де їх ніколи не було. Сонячна Каліфорнія піддалася атаці торнадо (так у США називають смерч) «Нора» небувалих розмірів - 142 кілометра в діаметрі. Він промчав над Лос-Анджелесом, мало не зірвав дахи з кіностудій Голлівуду. 
Два тижні тому інший смерч - «Пауліні» - обрушився на Мексику. Знаменитий курорт Акапулько був атакований десятиметровими океанськими хвилями - зруйновано будівлі, вулиці завалені уламками будівель, сміттям і пляжними меблями. Повені не пощадили і Південну Америку. Сотні тисяч селян Перу рятувалися втечею від наступу води, що обрушилася з неба, поля загинули, затоплені брудом, Там де раніше дзюрчали струмочки, пронеслися бурхливі потоки. На чилійську пустелю Атакама, яка вcегда відрізнялася незвичайною сухістю, такий, що НАСА саме там відчувала марсіанський всюдихід, обрушилися проливні дощі.
В інших частинах планети буйства клімату принесли інші нещастя. На Новій Гвінеї - одному з найбільших островів планети, - головним чином в східній його частині, земля потріскалася від спеки та посухи. Тропічна зелень висохла, колодязі залишилися без води, урожай загинув. Півтисячі людей померло від голоду. Нависла загроза епідемії холери.

Причиною всіх цих лих метеорологи вважають зворотний рух течії Ель-Ніньо в Тихому океані. Величезна маса води, нагрітої в екваторіальній зоні океану, зазвичай переміщається від берегів Південної Америки уздовж екватора в бік Азії. Час від часу - період від 2 до 9 років - повертає назад і тече від Азії до Америки. Вперше метеорологи звернули увагу на дивну поведінку Ель-Ніньо в 1982 році. І тоді ж в Південній Америці і в землях, що лежать в західній частині Тихого океану, з'явилися небезпечні ознаки: посухи і повені в тих місцях, де до того часу їх зазвичай не бувало. Події 1997 року прийняли такий масштаб, що про них заговорили в усьому світі.

Роки, в які був зафіксований "Ель-Ніньо": 1864, не 1871 році, 1877-1878, 1884, 1891, 1899, 1911-1912, 1925-1926, 1939-1941, 1957-1958, 1965-1966, 1972, 1976, 1982-1983, 1986-1987, 1992-1993, 1997-1998.